Müşteri Girişi

İade Şartları ve Uyuşmazlık Çözüm Politikası

Mscbilisim.net tarafından satışa sunulan hizmet ve ürünler ile ilgili iade şartları aşağıda verilmiştir.
 
Yazılım Hizmetleri
Yazılım hizmetleri, projeye göre farklı lisans ve ekip çözümlerini kapsayan bir hizmettir. Periyodik olarak yenilenen bir hizmetse bir sonraki yıl hizmet yenilemesi yapılmaz. Masaüstü uygulamalar, web uygulamaları, web sitesi gibi uygulamalar projelendirilip ön onaya istinaden üretilir. Satın alındıktan sonra iadesi yapılamaz.
Reklam ve Dijital Pazarlama Hizmetleri
Hem içerik üretimi aşamasında hem de basılı evrak ve dijital pazar hizmetleri aşamasında ön onaya istinaden işlemler yapılır. Satın alındıktan sonra iadesi yapılamaz.  
Hosting Satın Alım Hizmeti
MSC Bilişim müşterisi, satın aldığı herhangi bir hosting hizmetini koşulsuz olarak iade edebilir. İade süresi hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 15 gündür. Hosting Satın Alım Hizmeti kapsamında bulunan alt hizmetler; Web Hosting, Bayi Hosting, Wordpress Hosting, Joomla Hosting, Kurumsal Hosting
Hosting Yenileme Hizmeti
Hosting yenilemesi daha önce alınmış olan ve devam eden bir hizmetin süre uzatımıdır. Yenilemelerde iade yapılmaz.
Sunucu Satın Alım ve Yenileme Hizmeti
MSC Bilişim müşterisi, satın aldığı herhangi bir sunucu hizmeti ile ilgili iade yapamaz. Ancak MSC Bilişim den kaynaklanan ve çözülemeyen sorunların oluşması durumunda tüm hizmetlerde süre şartı olmaksızın iade hakkı mevcuttur.
Domain Satın Alım ve Yenileme Hizmeti
Domain tescilleri kişiye veya kuruma özel olarak yapılır. Bir tescil hizmeti olduğu için kullanılmasa dahi iptali mümkün değildir. Bu nedenle domain satın alım ve yenileme hizmetlerinde iade yapılamaz.
SSL Satın Alım hizmeti
SSL kayıtları domaine özel olarak yapılır. Kullanılmasa dahi iptali mümkün değildir. Bu nedenle SSL Satın Alım hizmetlerinde iade yapılamaz.
Özel IP Satın Alım Hizmeti
MSC Bilişim müşterisi, satın aldığı IP hizmetini koşulsuz olarak iade edebilir. İade süresi hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 15 gündür.
Sunucu Destek Hizmeti
Sunucu Destek Hizmeti, sunucu hizmetleri için sunucunun güncellemeler, bakımı ve problemlerin çözümlerini kapsayan bir hizmettir. Satın alındıktan sonra iadesi yapılamaz.
 
İade Süreci
İadesi yapılan hizmetlerde alınan bedel eksiksiz olarak 7. gün içinde iade edilir. Havale ve EFT ile yapılan ödemelerde iade 7 gün içinde yine aynı yöntemle yapılır ve müşterinin hesabına geçer. Kredi kartı ödemeleri 7 gün içinde yapılır ancak müşteri kredi kartına bu ödemenin yansıması 7 günden fazla sürebilir.
 
Uyuşmazlık Çözüm Politikası
Tüm hizmetlerde müşteri kayıtları email adresi ile tanımlanan kullanıcı adı altında tutulmaktadır. Müşteri hizmeti ile ilgili, her türlü değişiklik ve benzeri talepleri kayıtlı email adresinden kontrol panele giriş yaparak veya email göndererek yaptırabilir. Email adresinin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda oluşabilecek zararlardan MSC Bilişim sorumlu tutulamaz.